تاحال به خودتون فکرکرده اید؟

 

یک سخنران مشهور سمینارش را با در دست گرفتن بیست دلار اسکناس شروع کرد، او پرسید چه کسی این بیست دلار را می خواهد؟ دست ها بالا رفت.او گفت:من این بیست دلار را به یکی از شما می دهم، اما اول اجازه دهید کاری انجام دهم. او اسکناسها را مچاله کرد و پرسید چه کسی هنوز این ها را می خواهد؟ باز هم دست ها بالا بودند.او جواب داد خوب. اگر این کار را کنم چه؟  او پول ها را روی زمین انداخت و با کفشهایش آنها را لگد کرد، بعد آنها را برداشت و گفت: مچاله و  کثیف هستند حالا چه کسی آنها را می خواهد؟ بازهم دستها بالا بودند. سپس گفت: هیچ اهمیتی ندارد که من با پولها چه کردم شما هنوز هم آن ها را می خواستید، چون ارزشش کم نشد و هنوز هم بیست دلار می ارزید.
اوقات زیادی ما در زندگی رها می شویم، مچاله می شویم، و با تصمیم هایی که می گیریم و حوادثی که به سراغ ما می آیند آلوده می شویم و ما فکر می کنیم که بی ارزش شده ایم، اما هیچ اهمیتی ندارد که چه چیزی اتفاق افتاده یا چه چیزی اتفاق خواهد افتاد. شما هرگز ارزش خود را از دست نمی دهید. کثیف یا تمیز،مچاله یا چین دار. شما هنوز برای کسانی که شما را دوست دارند بسیار ارزشمند هستید. ارزش ما در کاری که انجام می دهیم یا کسی که می شناسیم نیست، ارزش ما در این جمله است که: ماکه هستیم؟ هیچ وقت فراموش نکنید که شما استثنایی هستید

/ 2 نظر / 3 بازدید
مهرداد آقائی هشتجين

با سلام ولی بنده این را قبول ندارم چون که انسانها با گذشت زمان عوض شده و متحوّل می شوند و برخی ها از حالت خامی به پختگی می رسند و برخی ها خام تر از قبل می شوند. خلاصه بالا پایینی زیاد است.

مهرداد آقائی هشتجين

نظر لطف شماست ، نظر هر کسی می تواند قابل نقد باشد ممنون می شوم که گفته هایم را نقد کنید